28 stycznia 2016

Mentoring Theater

Mentoring Theater – nowa kategoria mentoratu w przestrzeni teatralnej, osadzona w nurcie edukacji rozrywkowej „edutainment”. Inscenizacje z tej kategorii ukazują bogate doświadczenie autorów, którzy jako mentorzy sceniczni dosłownie szczypią duszę widza, nieco przyjaźnie – acz trochę z pazurem – ostrzą ważne, zacienione w życiu dorosłego człowieka, zajętego rodziną i karierą, użyteczne życiowo kompetencje:

  • uważnej obserwacji i różnicowania zjawisk przyczynowo-skutkowych,
  • wchodzenia w rolę decydenta sercem oraz rozumem,
  • opiekowania się sobą w trudnych chwilach i sytuacjach życiowych,
  • zamiany intuicji, przeczuć – na dowody i właściwe pytania,
  • obnażenia archetypów w nowobogackich narracjach.

Mentoring Theater stawia sobie za cel, by rozbudzić wrażliwość na nasze emocje, odczucia, spychane przez rozum do tzw. intelektualnej szuflady z oczywistą etykietką. Zatrzymać się i wrażliwie odróżnić sprawy własne – od obcych. Przedstawienia, a raczej autorskie sesje mentoringowe z tej kategorii, pozwalają spokojnie postawić właściwe, trudne pytania, przyjrzeć się własnemu wnętrzu, jego zacienionym barierom oraz poddać redefinicji zmiany, jakie zachodzą w naszym życiu. Każda sesja podkreśla wielką użyteczność ludzkich przeżyć. Ich głębokiego dotyku. Ale i obecności zawodowych celów lub ideałów, dających złudne poczucie sensu w czasie ślizgania się po powierzchni jego współczesnych wyobrażeń… Niby dowcipnie, niby lekko, a jednak użytecznie, dotkliwie i głęboko. Inscenizacja wprowadza widza w stan wglądu wewnętrznego, co dość skutecznie potrafi obudzić niektórych ze snu…

Przeżycie teatralnej sesji mentoringowej, to coś więcej niż spektakl, mimo tak wielu podobieństw. Może być relaksującym spotkaniem wieczornym, wyróżnieniem specjalnej okazji albo inteligentną rozrywką dla Twoich bliskich, współpracowników, klientów, partnerów oraz ich rodzin. Lecz przede wszystkim, świetnym wstępem do rozmowy o mądrych decyzjach w przyszłości…

Tajnikami autorskich dzieł, wyłącznie polskich praktyków, są realne próby zmierzenia się z trudnymi pytaniami, które stanowią oś ich pracy w wieloletniej, codzienności mentorskiej:

  • Dokąd prowadzi brak obecności i dokąd prowadzą znane strategie…?
  • Co chcę ukryć przed światem, a co przed samym sobą…?
  • Czym uwodzę siebie? A czym innych?
  • Co de facto znaczy – mój tytuł do wychodzenia z domu?
  • Czemu i komu służą moje kompetencje emocjonalne?
  • No i… jak życie zmieniło moje marzenia?

 

Spektakle / Sesje mentoringowe na scenie – zapraszamy na dwa spektakle


„Sztuka Właściwych Decyzji”

14 listopada 2018, godz. 19:00, Teatr Collegium Nobilium, ul. Miodowa 24/26


Akcja tego monodramu toczy się podczas ostatniej sesji mentoringowej z Adamem i Ewą. Para boryka się z ważną dla nich decyzją życiową. Boją się konsekwencji ewentualnego kryzysu, jaki może wywołać ten wybór… Zgłaszają szereg ważnych życiowo pytań, ale i właściwych dylematów, wynikających z uwarunkowań rodzinnych, popkultury i indoktrynacji ideologicznej…

Inscenizacja niesie istotne przesłanie, o tym, że: każdy – chcąc nie chcąc – wchodzi w rolę decydenta, wyborcy oraz prezydenta, projektu – Moje Życie. Nawet gdy nie jest świadomy, że nasze wybory podlegają dekretacji: swoje – obce. Co jest zatem przedmiotem, a co podmiotem w tym dochodzeniu? Kto jest właścicielem kryteriów i postępu…? W narracji scenicznej pojawia się plejada nieoczywistych pytań, jak również trudnych odpowiedzi i odniesień do mitów, archetypów, w tym scen z życia wziętych, które niczym igła w akupunkturze… wchodzą głęboko, acz terapeutycznie – w punkt. W rolę główną – Mentora Sceny – wciela się doświadczony master mentor, sam autor – Robert Krool.

„…skonstruowana w formie brawurowych dialogów, z bardzo doświadczonymi i wymagającymi ekspertami, narracja – ostra, zwarta i esencjonalna – opisuje nierozerwalne sprzężenie pomiędzy kompetencjami osobistymi/psychologicznymi i zawodowymi.”

Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta, autor

  • Reżyseria: Robert Krool.
  • Wsparcie reżyserskie: Magdalena Czarnota.
  • Scenariusz: inspirowany książką Jarka Sikory i Roberta Kroola pt. „Na okruchach uważności…”.

Sztuka Właściwych Decyzji – trzy odsłony barier wewnętrznych człowieka, ca. 70 min.:

1. Fałszywie dodatnie

postrzeganie zjawiska prawidłowym tam, gdzie – zgodnie z uważnością i rzeczywistością – winno być ujemne. To jakby chcieć malować fałsz farbami prawdy…

2. Urojona obfitość

wyrażanie poparcia nadmiarom materialnym. Deformuje i zniewala życiową satysfakcję z aktywów, osiągnięć czy dokonań. Pojawia się zafałszowany obraz sensu życia, który prowadzi do obfitości: zobowiązań, uzależnień, nieobecności, manipulacji…

3. Tytuł do wychodzenia z domu

pretekst, będący presją bądź urojeniem, dla którego podejmujemy się określonego działania. „Tytuł” staje się usprawiedliwieniem wszystkiego, nawet tego, że jesteśmy „w sobie” nieobecni…

 

 

Ponad 3.000 widzów od premiery w 2015 roku

Od premiery w Teatrze Palladium, która miała miejsce 7 maja 2015 r., Sztukę Właściwych Decyzji obejrzało już ponad 3.000 widzów!

„… pokazanie właściwych decyzji od kuchni i od podszewki, to trudna sztuka, dotycząca nie tylko biegłych rewidentów. Sztuka ta jest głęboka, warto więc ją przeżyć kilka razy, i nadal jest o czym rozmawiać…”

Ewa Sowińska, biegły rewident, z-ca prezesa Polskiej Izby Biegłych Rewidentów

„Jak poskładać biznes? Jak dogadać się ze wspólnikiem? Jaką obrać strategię dla firmy? Nie wiesz? Mało kto wie… Od czego zacząć? Idź na Mentoring Theater. To z pewnością – właściwa decyzja. A jaka sztuka!”

Michał Gajewski, redaktor naczelny magazynu Businessman.pl

„Decyzje wyznaczają naszą drogę w życiu, ale decyzje Szefów dotyczą nie tylko ich samych… Dlatego warto zastanowić się, jak je podejmujemy… Po tej sztuce na pewno się zastanowicie.”

Krzysztof Czuba, inwestor, współtwórca Alior Banku

„Poprzestawiałeś mi w głowie meble Robercie Krool. Dajcie sobie to zrobić.”

Tomasz Kammel, dziennikarz TVP

 

Więcej informacji o Mentoring Theater: fundacja@lifeskills.pl, +48 507 007 005

Najbliższe terminy:

14 listopada 2018 – godz. 19:00, Teatr Collegium Nobilium, Akademia Teatralna w Warszawie

 

Bilety indywidualne

„Sztuka Właściwych Decyzji” – 14.11.2018. g.19:00

cena 140zł

do nabycia na stronach
Teatru Collegium Nobilium:
tcn.at.edu.pl
oraz w kasie Teatru Collegium Nobilium

  • Bilet wstępu na Sztukę Właściwych Decyzji
  • Książka „Na okruchach uważności”

Bilety grupowe

„Sztuka Właściwych Decyzji” – 14.11.2018. g. 19:00

cena uzgadniana indywidualnie

Zapraszamy firmy do zakupu biletów dla Państwa Klientów, Współpracowników, Partnerów i ich rodzin – to użyteczny benefit. Na zamówienie wystawiamy fakturę VAT.

Pakiet Uważność
(minimalne zamówienie – 5 biletów):

  • Bilet wstępu na Sztukę Właściwych Decyzji
  • Książka „Na okruchach uważności”

Zamówienia pakietów prosimy kierować na adres email:fundacja@lifeskills.pl

Sztuka Właściwych Decyzji – Sesja na wyłączność
Istnieje możliwość zamówienia sesji mentoringowej Sztuka Właściwych Decyzji na wyłączność, w przestrzeni Teatru Collegium Nobilium lub innej przestrzeni teatralnej, koncertowej zapewnionej przez Klienta. Warunki organizacji sesji będą ustalane indywidualnie (w tym terminy i miejsce). W sprawie ustalenia szczegółów prosimy o kontakt: fundacja@lifeskills.pl


„Rzecz o motywacji, czyli słów kilka o zaangażowaniu, niechęci i całej tej ściemie…”


Dariusz Milczarek, Michał Bukowski

Rzecz o motywacji…to sesja szkoleniowa poświęcona poszukiwaniu własnej drogi i doskonałości w skutecznym przywództwie, zarządzaniu oraz porozumieniu z innymi.
Te bez wątpienia kluczowe kompetencje, konieczne w codziennej pracy wszystkich menedżerów, obecnych i przyszłych liderów. Ten niecodzienny spektakl pozwala spojrzeć na relację szef-podwładny w nietuzinkowy sposób. Po raz pierwszy widz ma możliwość przyjrzenia się nie tylko wyrażonym wprost intencjom szefów, lecz także skonfrontować je z odważnymi spostrzeżeniami i reakcjami podwładnych.
Aktorzy odgrywając role odkrywają prawdziwe oblicze komunikacji, co dla widza stanowi doskonałą okazję do wyciągania wniosków z własnych zachowań, a w konsekwencji także uczenia się i samodoskonalenia.
Spektakl łączy kategorie sesji mentoringowej, psychoterapii, sztuki teatralnej i stand up’u.

Milczarek | Bukowski trio to nowy projekt biznesowo-artystyczny wykorzystujący nowatorską koncepcję Mentoring Theater w procesie rozwojowym. Tematy podejmowane przez twórców bezpośrednio nawiązują do kluczowych procesów zachodzących w organizacji.
Sprzedaż, zarządzanie, przywództwo widziane w nieco krzywym zwierciadle, umożliwiają widzom poddanie weryfikacji własnych postaw i zachowań wpływających na skuteczność, efektywność i rozwój…
Scenę zajmuje Dariusz Milczarek i Michał Bukowski, a koncept projektu zakłada interakcję z widzem, który staje się trzecim, najważniejszym partnerem Milczarek | Bukowski trio…

Najbliższe terminy: 

11 kwietnia 2018 , 18:00, Teatr Kamienica

Bilety indywidualne

„Rzecz o przywództwie i zarządzaniu”

Bilety dostępne na stronie:
http://www.milczarekbukowskitrio.pl/

Bilety grupowe

„Rzecz o przywództwie i zarządzaniu”

Skierowana jest do grup liczących 10 i więcej osób. W ramach pakietu oferujemy:

  • Bilet wstępu na przedstawienie,
  • Przy zamówieniu od 20 do 30 szt. biletów – dodatkowo 5 audiobooków „Sztuka Właściwych Decyzji”, przy zamówieniu od 30 do 50 szt. biletów – dodatkowo 10 audiobooków, przy zamówieniu powyżej 50 szt. biletów – dodatkowo 20 audiobooków.

Kontakt: michal.bukowski@sandler.com


Więcej na www.mentoringtheater.pl

Sprawdź nasze najnowsze wpisy